Vodní den (30. 7. 2017)

Vodní den (30. 7. 2017)

Dnes bylo už od rána pekelné teplo a pekelné teplo si žádá vodní bitvu, kterou jsme hráli. Dopolední program se odehrával na louce, kde jsme hráli vendetu. Vendeta je hra, kterou jsme vymysleli. Je to taková kombinace košíkové, fotbalu a frisbee, kdy se děti snaží prohodit létající talíř brankou, ale když talíř chytí v poli, tak s ním nemohou krokovat.

Po obědě přišla na řadu všemi očekávaná vodní bitva, která se strhla ve styl hry všichni proti všem a později všichni proti vedoucím. Každý dostal stříkačku, do které si nabíral vodu z kýblů. Během hry samozřejmě někoho napadlo, že stříkačka není tak velká a v kýblu je mnohem víc vody, takže, kdo měl u sebe kýbl, vzal ho a veškerou vodu z kýblu vylil na někoho vedle.

Večer jsme šli hrát šipkovanou, ve které se používaly dětmi vymyšlené abecedy, které musely ostatní týmy na jednotlivých stanovištích luštit. Děti ale vymyslely velmi těžké abecedy a dešifrování nebylo vůbec jednoduché. Žádný z týmů šipkovanou kvůli obtížnosti nedokončil, protože už bylo pozdě a museli jsme jít na večeři. A na večeři se těšili úplně všichni, protože jsme měli hotdogy.