Tábořiště

Astronomický tábor se do roku 2020 konal na základně DDM Jihlava na Hájence Černé lesy u Brtnice na Jihlavsku. Kvůli plánované rekonstrukci hájenky musel být od roku 2021 přesunut na nové místo. Tím se stala základna sdružení A-Borůvkovany z.s. nedaleko obce Borovany, ležící mezi Třeboní a Českými Budějovicemi (Jihočeský kraj). Jedná se o tábořiště „skautského“ typu, plně vyhovující všem zákonným požadavkům. Tábořiště pravidelně navštěvuje kontrola z místní hygienické stanice a prochází bez jakéhokoliv problému.
Zázemí pro případ špatného počasí poskytuje hlavní budova, kterou lze vytápět. V samostatných buňkách v okolí budovy se nachází marodka, ošetřovna, suché WC a umývárny, ve kterých je každý den k dispozici teplá voda.
Elektřina je v tábořišti k dispozici omezeně, primárně pro zajištění chodu ledniček, elektrického čerpadla na vodu a osvětlení. V případě nutnosti je omezeně k dispozici i pro dobití mobilních telefonů.

GPS: 48°52’56.212″N, 14°37’16.690″E

Základna na Mapy.cz

Doporučenou cestu do tábořiště naleznete na samostatné stránce Jak se k nám dostat.

Hlavní táborovou základnou je dřevěná budova, v ní se nachází velká společenská místnost, sloužící jako jídelna a klubovna pro případ špatného počasí.

V budově se dále nachází kuchyň, sklad a dva pokoje pro táborový personál.

Děti jsou ubytovány po dvou, v podsadových stanech s nepromokavou celtou.

V lese vedle tábořiště stojí umývárny a suché WC zvlášť pro chlapce a dívky. Ve sprchách je každý den k dispozici teplá voda.

V blízkosti tábořiště je rozlehlá louka vhodná jak pro astronomická pozorování, tak pro různé hry.

Tábořiště se nachází v malebném prostředí Jižních Čech, obklopené lesy a rybníky.