Gulášový den (29. 7. 2017)

Gulášový den (29. 7. 2017)

Po období dešťů se na nás konečně zase usmálo sluníčko, takže jsme dnešní den mohli využít naplno od rána až do noci.

Dopolední dovádění se konalo v lese, kde se hrála speciální forma fotbalu. Hráli čtyři týmy, vždy dva proti sobě, ale sranda bylo v tom, že ty čtyři týmy hráli křížem. Dále byly v poli tři míče a mohlo se hrát s jakýmkoliv míčem. Gól platil jen tehdy, když jste ho dali protějšímu týmu, ne týmu, který měl branku vedle vás.

Po obědě jsme měli přednášky odborných skupin, které jsme museli dohnat z předchozích dnů. Děti na nich musí do předposledního dne tábora vytvořit prezentaci o tom, co tam dělají a následně to přednesou před ostatními z tábora.

Odpolední program byl opět v lese, kde se děti dostaly do labyrintu plném vesmírných otázek. Pokud odpověděly na všechny správně, neměly tolik práci a mohly se po poslední otázce odebrat zpátky do tábora, kde na ně čekal ještě jeden rébus, kód enigma. I když jim tento hlavolam provětral mozkové závity, všechny týmy ho úspěšně dokončily zjistily tak konečné heslo.

Večer se dostáváme k tomu, proč se tento den jmenuje gulášový den. Děti si totiž na ohni uvařily guláš, který ale nesnědly. Vařily ho pro odbornou porotu složenou z vedoucích, kteří ochutnávali a hodnotili známkou od 1 do 10. Tým, který vyhrál, měl opravdu vynikající guláš. Poslední tým ho trošičku připálil, ale stane se. A protože bylo večer jasno, šlo se také pozorovat. Ti větší zůstali u dalekohledů i po půlnoci, kdy už byla opravdu tma a na obloze šla vidět spousta krásných objektů.