Den jedenáctý – ztraceni

Den jedenáctý – ztraceni

Další táborové ráno se neslo v podobném duchu, jako ta předchozí. Běh pro suroviny, přednášky a naše oblíbená Šiškovaná. Během dopoledne dorazila cisterna s pitnou vodou, musíme si ji občas donést v kýblech, ale jinak je v zásadě vše při starém.

Odpoledne nás čekala hra zvaná Okteto, při té musí týmy mezi sebou vyměňovat papírky se symboly, tak aby co nejrychleji složily osm stejných symbolů. V odborných skupinách chystáme prezentace na kongres, který se bude konat ve středu a pro rozptýlení od práce jsme si byli zahrát Vendetu na louku. Při této hře vždy hrají dva týmy proti sobě a cílem je do brány soupeře vhodit létající talíř – frisbee.

Večer nás vedoucí zaháněli do postelí až podezřele brzo. Naše předtuchy se naplnily a čekal nás noční výsadek, tedy letos spíše výlet. Narozdíl od minulých let jsme totiž šli pěšky obě cesty, nikdo nás nikam neodvážel. Dostali jsme mapu okolí hájenky a každý tým měl jiný cílový bod, na který musel dorazit a splnit úkol. Atmosféra těchto výletů je nezapomenutelná, nikomu ani nevadilo, že když jsme se vraceli, tak se pomalu rozednívalo. Po návratu jsme se dozvěděli, že budíček je zrušen a máme spát tak dlouho, jak budeme potřebovat.