Den desátý – čekáme na signál

Den desátý – čekáme na signál

Dnes jsme vstávali do pošmourného rána, v noci trochu sprchlo, ale to nás od běhu pro suroviny neodradilo. Dopoledne byla na programu společná přednáška od GPS, ze které nás vyrušili dva vojáci.

Přišli nás požádat o pomoc se stavbou GPS satelitů, aby bylo možné obnovit navigaci a lépe bojovat s mimozemšťany. Ve skutečnosti se jednalo o pracovníky ze SAB Aerospace, kteří si pro nás připravili celodenní workshop. V týmech jsme si rozdělili role, například Project Manager, kontrolor, konstruktér, business manager a další. Každý měl v různé fázi stavby různé úkoly. Prvně jsme museli vytvořit koncept projektu, pak detailní návrh, a poté už samotnou konstrukci, ta byla ze stavebnice Merkur. Po každé fázi měl tým meeting s vojáky a ti zhodnotili naši práci.

Na závěr nemohlo být nic jiného než samotný odpal. K tomu jsme využili tradiční táborové rakety, kterým říkáme Mydliny. Celý den jsme se nezastavili a počasí nám také příliš nepřálo. Do postelí jsme tedy uléhali, na poměry astronoma, velmi brzy.

Trošku horší zprávou je, že ve dvou studnách nám došla voda. Na podobnou situaci jsme ale připraveni, venkovní sprchu máme zásobovanou svými vlastními zdroji. Umývárka, kde si myjeme ruce a čistíme zuby je napojena na třetí studnu, ve které stále voda je a další zásoby vody nám dopraví cisterna. Je to komplikace, ale chod tábora to díky našim opatřením nenaruší.