Den 10: Totálně brutální

Den 10: Totálně brutální

Probudili jsme se do prvního deštivého rána za celý tábor, byla to oproti vedrům příjemná změna. Po dopoledních přednáškách nás čekala Totální řežba. Oblíbená hra s molitanovými trubkami a velmi jednoduchými pravidly.

Po obědě a odpočinku jsme vyzkoušeli letošní novinku – hru zvanou Trojský kůň, opět jsme využili molitanové tyče, pravidla se trochu doladila za běhu a určitě se na ni budeme příště těšit. Bohužel jsme se dnes museli rozloučit s Kellerem, který už má další povinnosti, kromě trestání athéňanů.
Posilněni rohlíkem se sýrovou pomazánkou jsme vyrazili na „offtopic přednášky“, kdy vedoucí povídají o všem možném, čemu se věnují kromě astronomie. Mohli jsme se dozvědět něco o systému vysokých škol v česku, dostat lekci japonštiny a nebo třeba zajímavosti o letadlech.

Do večeře ještě zbývala trocha času a počasí se od oběda jen zlepšovalo, tak jsme vyrazili na louku, zahrát si pár „brutálek“. Obloha se sice protrhala, ale mraky stále jsou, tak je pozorování dnes jen dobrovolné, nebo pro odborné skupiny, které nepotřebují dokonale jasné nebe. My ostatní si posedíme u táboráku, zazpíváme pár písniček a půjdeme spát.