Den 9: Čas

Den 9: Čas

Po včerejšku bylo dnešní ráno trošku náročnější a ze stanů se nám chtělo méně než obvykle. Ale co bychom to byli za astronomy, kdybychom se nedostavili na dopolední přednášky. Témata jako kosmologie pro pokročilé nebo galaxie a hvězdokupy pro méně pokročilé, jsme si nemohli nechat ujít.

Před obědem jsme si ještě stihli zahrát Přenos ohně. S Přenosem mumie to nemá nic společného. Při této hře nám vedoucí dali pár hořlavých věcí a cílem bylo je udržet hořet a dojít co nejdále.
Odpolední klid následovaly Bláznivé piškvorky a zlatým hřebem po svačině byl Labyrint. Složitá hra, při které pořádně prověříme naše znalosti z mnoha oborů. Na každém stromě v lese je otázka a možné odpovědi. A podle toho, jakou odpověď vybereme, pokračujeme na další otázku. Kdo bude odpovídat špatně, bude bloudit až do večeře.

Trošku se zpožděním jsme si vyhodnotili otázku týkající se duchů. Jasný závěr zní: Nepropadnou podlahou, protože nic neváží. Zkoušeli jsme ho zvážit. A otázka pro dnešní den je ještě zajímavější a nutí k zamyšlení… Pokud byste měli možnost cestovat časem, kam byste cestovali a co byste změnili?
Je to morálně správné? Neovlivním svoji vlastní existenci? To jsou jedny z mnoha problémů, co nás napadají. Řešení nebude jednoduché.

Ač je i večer obloha bez mráčku, pozorovat dnes nepůjdeme. Do půlnoci se má zatáhnout a pršet. Naším hlavním večerním úkolem tedy bude sníst co nejvíce buchtiček s krémem, dobře si zavázat stany a jít si zahrát pár „brutálek“ na louku.