Den 11: Blízká setkání

Den 11: Blízká setkání

Dny utíkají rychleji, než jsme ochotni si připustit. Že je dnes jedenáctý den tábora se nám zdá být skoro nemožné. Čas na případný smutek ale budeme mít po táboře, teď se musíme věnovat celotáborové hře a našim odborným skupinám.

Dnes jsme vstávali trochu dříve, protože nás navštívila kontrola z krajské hygienické stanice. Obstáli jsme při ní bez výhrad a zítra se objevíme v deníku MF Dnes. Zda to bude jen jihočeská příloha nebo titulní strana ale sami nevíme 😊.

Dopoledne jsme si na louce zahráli na formule a zbylý čas vyplnili jinými lučnimi hrami. Odpoledne následoval Bláznivý filozof, což je nová variace na pamatovací hru, ve které si kromě zapamatování nějaké složitosti z lístečku musíme dávat pozor na protivníky, co se nás přitom snaží trefit míčkem. Když se jim to povede, vracíme se do tábořiště a musíme znovu.

Otázka pro dnešní den zní: Pokud byste věděli, že vašemu blízkému zbývá poslední rok života, řeknete mu to nebo ho necháte žít stejný život jako žil doposud?

A otázkou dnešní den neskončil, přijela nám vzácná návštěva – Ing. Tomáš Přibyl, popularizátor kosmonautiky v Česku. Popovídal nám o vzestupu a pádu vesmírné spolupráce mezi velmocemi a přivezl nám velkou nafukovací raketu v měřítku 1:2. A to není vše! V noci svítí!

Raketu necháme svítit v tábořišti a než půjdeme spát, vyrazíme s našimi odbornými skupinami na pozorování na louku, pravděpodobně to bude naše letošní poslední pozorování. Musíme si ho pořádně užít.