Druhý den AT15 – První budíček

Druhý den AT15 – První budíček

Čtvrteční den začal stejně jako na každém jiném táboře: budíčkem. Díky včerejšímu pozorování jsme si o chvilku přispali, takže jsme mohli rovnou skočit do předem připraveného programu. Celým dnem nás provázel Červenáček, který dohlížel na stavbu pořádné týmové klubovny. Pokud klubovna splňovala veškeré předpoklady pro plnění úkolů zadaných v časopise „Mladý Astronom“, tým obdržel svého prvního bobříka, kterým byl „Bobřík stavitel“.

Po výtečném obědě jsme shlédli první scénku, ve které jsme se seznámili s postavami, které nás budou provázet programem celého tábora. Scénka nám také odhalila pravdu o znovuobjevení tajného hlavolamu ve Stínadlech. K rozluštění této záhady jsme se museli vydat do Brtnice, kde jsme v kostele Sv. Jakuba nalezli další vodítko k rozpletení táborové záhady. Po výšlapu na věž a nalezení části Vontského deníku jsme se vyhládlí vrátili rovnou na večeři.

Podmínky pro pozorování nebyly ideální, ale ani to nám nezabránilo v pozorování a doplnění dalších objektů do našeho pozorovacího deníku mladého astronoma.