Den přednášek (27 .7. 2017)

Den přednášek (27 .7. 2017)

Na dnešek jsme pro děti připravili dvě přednášky. Chemické pokusy RNDr. Dominiky Dobrylovské a přednášku o Sluneční Soustavě, především Plutu, Mgr. Pavel Gabzdyl. Chemické pokusy čekaly na děti hned po snídani, a i děti se při nich zapojily a pomáhaly při pokusech. Byla to velmi zábavná přednáška plná všelijakých míchání kyselin a jiných tekutin a došlo i na zapálení hořlavin

K obědu jsme měli buchtičky se šodó a během poledního klidu jsme pro děti připravili taneční odpoledne, kde si děti mohly vyzkoušet a naučit se tak společenské i jiné tance. Aby si děti odpočinuly od přednášek, šli jsme hrát do lesa hru Generálové. Každý tým měl svého generála, kterého museli ostatní bránit a každý člen v týmu zastupoval různé lidi či stroje a navzájem si mohly odebírat životy.

Po svačině jsme se přesunuli opět do stodoly na druhou přednášku, ve které pan Gabzdyl probral Pluto a jiná větší tělesa ve vesmíru, která se nemohou řadit mezi planety.
Večerní program jsme zakončili pamatovací hrou, při které si děti musely v několika kolech zapamatovat písmenka na papírku. Nebyla to jen tak ledajaká písmenka. Musely se nazpaměť učit barvy či písmena řecké abecedy.

Večerním programem ale dnešek nekončil. Pro děti jsme si připravili noční bojovku. Po týmech se postupně rozvezli do různých míst vzdálených několik kilometrů od tábora. Děti byly statečné a nebojácně se vydaly vstříc neosvětleným oblastem a všichni v pořádku došli domů. Po příchodu jsme si ještě dali čaj a rohlík s marmeládou a mohli jsme jít spát.