8. den – start kosmické lodi Sojuz (28. 7. 2017)

8. den – start kosmické lodi Sojuz (28. 7. 2017)

Osmý den byl něčím výjimečný, odpoledne startovala raketa Sojuz se třemi astronomy na cestě k mezinárodní vesmírné stanici. Ale to až odpoledne.

Snídaně se nesla v duchu dobré nálady, protože už konečně nepršelo, nebylo úplně teploučko, ale oproti předchozím dnům už bylo hezky, a to se má v posledních dnech tábora výrazně oteplit. Poté, co jsme se najedli, jsme šli do lesa dohrát pamatovací hru, protože včera už nebyl čas kvůli přednáškám a nabitému programu.

Odpoledne, po poledním klidu, jsme šli do lesa hrát šiškovanou. A protože se hrálo v lese, munice bylo víc než dost, takže každý mohl pálit šišky, jak jen to šlo. Během hraní šiškované za námi přijel pan Ing. Tomáš Přibyl, který si mezitím naplánoval odpolední přednáška.

Odpolední přednáška byla velice zajímavá, protože pan Přibyl ukazoval svou prezentaci na jednom dataprojektoru, zatímco na druhém jsme sledoval přímý přenos startu kosmické lodi Sojuz. Start se povedl úspěšně a za pár hodin už by měli být astronomové na mezinárodní vesmírné stanici, kde si budou užívat příštích šest měsíců svého života.

Na začátku jsem psal, že už bylo ráno konečně poměrně hezky, a to znamená, že už můžeme jít konečně pozorovat. Takže třikrát hurá a jdeme nahoru na louku složit dalekohledy a pozorovat.