Den čtvrtý: Star Tramp

Den čtvrtý: Star Tramp

Kvůli návštěvě České televize a nečekanému hezkému počasí včera večer se nakonec odložil jak táborák, tak scénka, kterou nám vedoucí měli po večeři zahrát. Scénka se tedy odehrála až dnes ráno. Vyvrcholila zápletka v roce 1881, Old Kellerhand skoro všechny povraždil, Adíka zasáhl otrávený šíp a jediné, co ho může zachránit je medicína 23. století. Místo návratu do roku 2023 se tedy Moravák s vírou, že se Adíka podaří zachránit, vydává do doby, kdy lidstvo objevuje celou galaxii.

Hned po scénce jsme si opět šli poslechnout přednášky a před obědem jsme hráli pamatoovací hru v lese. Po odpoledním klidu jsme v odborných skupinách rozebírali další témata a zpracovávali data, co jsme nasbírali při pozorování. V galerii už si můžete prohlédout první výsledky.

V odpoledním programu jsme na louce zkoušeli při běhu slalomu naplnit kotlík vodou a kdo chtěl, mohl si zkusit přejít kládu nad řekou. Po svačince jsme v souladu s tématem hráli hru letos nazvanou Cardassijský kůň. Počasí si s námi vyloženě hraje a proto sami nevíme, zda se dnes zase nečekaně vyjasní a my odkryjeme dalekohledy a nebo konečně opečeme špekáčky u táboráku. Dáme vědět zítra.

Včerejší reportáž by mělo odvysílat Déčko v pořadu Zprávičky zítra (20.7.2023 18:40).