Den 3: Nesmrtelnost

Den 3: Nesmrtelnost

Už od brzkého rána bylo jasné, že dnes bude pořádné teplo a mráček na obloze neuvidíme. Přes den to možná může být trošku nepříjemné, ale večer se to rozhodně bude hodit. K snídani jsme měli buchtu, kterou pro nás paní kuchařky dlouho do noci pekly. Dobře najezeni, jsme vyrazili na dnešní přednášky.

Včerejší filozofickou otázku nejlépe vyřešil tým, který se rozhodl prolétající mimozemskou civilizaci nekontaktovat. Argumenty obou stran byly velmi zajímavé. Rozhodli se správně?

Dnešní otázka zněla: Měli by lidé mít možnost být nesmrtelní? Na odpovědi všech týmů se už moc těšíme.

Dopolední hra byla tradiční kolíkovaná, cílem je ukrást jiným týmům kolíky z jejich kruhů a nebýt chyceni. Odpoledne po scénce následovalo Okteto. Je to něco jako kvarteto, ale hrají ho týmy v lese a pravidla jsou úplně jiná :).
Po svačině jsme dostali za úkol nasbírat dřevo v lese, dostali jsme kotlíky, různé ingredience a cílem bylo uvařit co nejchutnější pokrm. Hodnotila porota složená ze všech vedoucích. Když jsme ti astronomové, mohli jsme rovnou dostat třeba Michellinské hvězdy. Nikdo se neotrávil a většina jídel byla velmi dobrá 😊. K večeři jsme si mohli vybrat mezi špekáčkem opečeným u táboráku a krupičnou kaší. A nebo klidně obojí.
Obloha, jak jsme předpokládali, zůstala bez mráčku, oblékáme tepláky, stříkáme repelenty a vyrážíme na louku. V různých odborných skupinách jdeme fotit oblohu, měřit proměnné hvězdy, poslouchat rádiové signály z vesmíru a nebo třeba jen tak koukat a počítat meteory.