Den 4: Noční obloha

Den 4: Noční obloha

Dnešní ráno šlo přesně podle táborového režimu. V devět hodin budíček, hygiena a snídaně a potom přednášky. Začátečníci se dnes mohli dozvědět něco o terestrických planetách, mírně pokročilí o slunci a dalších hvězdách a pokročilí o elektromagnetických interakcích.
Po přednáškách následovalo Krmení Kellera, což je hra, při které se snažíme co nejvíce tenisáků hodit Kellerovi, případně aspoň do kruhu, ve kterém stojí a jiný tým nám v tom brání. Nedostane-li Keller dost tenisáků, zemře hladem.

Včerejší filozofickou otázku nejlépe vyřešil tým, který pochopil, že otázka spočívala v existenci možnosti nesmrtelnosti, nikoliv v tom, že bychom všichni museli být nesmrtelní i kdybychom nechtěli. Dnes se ptáme: Proč jsou na noční obloze tmavá místa, když je vesmír nekonečný a tedy v kterémkoliv místě na obloze v nějaké vzdálenosti musí být hvězda?

Jelikož dnešek byl ještě teplejší než všechny předchozí dny, nemohlo po odpoledním klidu následovat nic jiného, než vodní bitva. Kdo zůstane suchý, prohrál 😊.
Po páté hodině už nejhorší vedro polevilo a my, posilněni svačinou, jsme se vydali na louku, zahrát si baseball a jiné luční hry. Souboje na kládě letos musíme vynechat… kládu někdo odstranil.

Po večeři opět sbíráme vybavení a vydáváme se na pozorování. Pro dnešek přejeme dobrou noc a děkujeme za přízeň!