Den třináctý: Šišky a kongres

Den třináctý: Šišky a kongres

Zdá se nám, jako by to bylo včera, co jsme ustavovali dalekohledy na louce, hráli seznamovací hry a Adík s Moravákem upravovali tranzit pro cestování časem. A najednou je tu poslední táborový den, poslední hry a závěrečné práce v odborných skupinách.

Ráno jsme neměli přednášky, přednost dostaly prezentace na závěrečný kongres. Poté byla klasická hra na konec tábora – Vendetta. Pro ty co zapomněli, jedná se v podstatě o fotbal s frisbee. Každý tým si musel zahrát s každým. Odpolední program vyplnila Šiškovaná, kterou snad ani nemusíme více popisovat. Po svačině už následoval kongres, tedy deset odborných skupin prezentovalo výsledky své práce za celý tábor. Rozhodně bylo na co koukat.

Ještě před večeří konečně přichází vyvrcholení příběhu celotáborovky v poslední scénce, co nám vedoucí zahráli. Adík proskočil hvězdnou bránou, odcestoval do roku 2023 a pokusil se Moraváka přesvědčit, aby na cestu časem nikdy nevyrazil. Bohužel neúspěšně a celý děj se bude ve smyčce opakovat. To bohužel neplatí pro letošní ročník Astronomického tábora, který zítřejším dnem končí a jistě ukápne nejedna slza.

Po hamburgerech k večeři nás čeká závěrečná afterparty a zítra už se jen sbalíme a vydáme se napříč celým Českem do svých domovů. Zde na blogu se ještě naposled shledáme zítra u závěrečných titulků.