Den šestý – sto věží

Den šestý – sto věží

Dnešek byl už od rána jiný, budíček byl o hodinu dříve, tedy v 8 hodin ráno. Všechny ranní aktivity šly stranou, měli jsme hodinu na to se nachystat než přijede autobus. Tentokrát jsme vyrazili do Prahy.
První zastávkou byl Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského ti větší z nás se šli podívat třeba na elektronový mikroskop. Pro menší byly nachystány různé laboratoře. V jedné se zabývali syntézou organokovů a v jiné zase třeba výzkumem lepidla na pískovcové sochy. Rozhodně jsme se nenudili.
Co by to bylo za výlet, kdybychom k obědu neměli řízky s chlebem, za to opět děkujeme našim skvělým kuchařkám. Jinde jsme se zase dozvěděli, jak funguje Tokamak, který je mimochodem nejstarší funkční na světě.
Následovala procházka stromovkou a samozřejmě bychom nebyli správní astronomové, kdybychom nenavštívili hvězdárnu. Tentokrát Planetárium hlavního města Prahy ve Stromovce. Prošli jsme si výstavu a poté nám v planetáriu pustili film. Pohodlné sedačky dávaly naší pozornosti zabrat, ale zvládli jsme to. Den utekl rychle a my už nasedáme do autobusu a vracíme se na hájenku. Na večerním programu už je pouze pozorování, více bychom toho dnes už nezvládli.