„Prší, prší“ den (24. 7. 2017)

„Prší, prší“ den (24. 7. 2017)

Prší, prší, jen se leje, ano, takto by se dal popsat čtvrtý den tábora. Bylo jen pár chvil, kdy nepadla ani kapka. Ale to nás od zábavy neodradilo, nějaký déšť nás před zábavou nezastaví.
Po snídani, při které děti zapojily své mozkové závity, měly pravidelnou možnost výběru z několika přednášek a po nich jsme šli do lesa. V lese jsme hráli lesní baseball, který se všem moc líbil a děti si ho chtějí ještě někdy zahrát.

Po lesním dovádění jsme šli s chutí na oběd. Jak už jsem psal na začátku, dnešní program nám narušil déšť a po obědě obzvlášť. Po obědě byly přednášky odborných skupin, na které navazovala scénka vedoucích, která prozradila další kousek z příběhu celotáborové hry.

Poté jsme tedy trochu pozměnili program a šli jsme do stodoly vyrábět létající balóny. Takový balón se u nás vyrábí ze špejlí, izolepy, pytlů na odpadky, provázku, lepidel a tak dále. Při stavbě balónů nám v pozadí hrála veselá hudba pro zlepšení nálady, abychom nemuseli poslouchat dopadání dešťových kapek na střechu. Do stavby balónů jsme se tak zabrali, že jsme skoro zapomněli na večeři.

A zrovna dnes byla velmi slaďoučká večeře, krupicová kaše se skořicí a kakaem, mňam. Večeře dětem i vedoucím chutnala tak moc, že kuchařka musela rychle odběhnout do kuchyně, aby přidělala další hrnec kaše, protože první hrnec zmizel během pěti minut. Večerní program se přesunul zpátky do stodoly, kde se hrály všelijaké hry, jako je například městečko Palermo.