Posádko do střehu! (20. 7. 2016)

Posádko do střehu! (20. 7. 2016)

Deník hvězdné základny Hájenka Černé lesy, hvězdné datum -306448.315118397:

Všichni kadeti na základnu dorazili v pořádku. Ubytovali se a po svačině se detailně seznámili se všemi zákoutími základny Hájenka Černé lesy. Mnozí kadeti se z minulosti už velice dobře znají, někteří jsou však zcela noví. Bylo proto zapotřebí, aby se všichni při seznamovacích hrách důkladně seznámili a zjistili, kdo je kdo.

Táborové hry však záhy přerušil poplach. Kdesi v galaxii se při riskantní výpravě ztratil kapitán Spock, jeden z nejvýznamnějších důstojníků Federace spojených planet. Povedlo se zachytit pouze jeho nouzové volání. Flotila se mobilizuje. Z kadetů se v průběhu několika okamžiků stali důstojníci flotily, kteří se museli rychle rozdělit do posádek jednotlivých lodí a začít připravovat své strategie záchranné mise.

Po úvodu do letošní celotáborové hry se táborníci pod dohledem zkušeného vedoucího Scifiho seznámili se všemi dalekohledy, které máme k dispozici. Po večeři se s padajícím soumrakem teple oblékáme a vyrážíme na pozorovací louku nad tábořištěm vyzkoušet naše pozorovací schopnosti pod skutečnou oblohou.

Zítra nás čeká první regulérní táborový den. Děti se zúčastní odborných přednášek, rozdělí se do odborných projektových skupin, budou hrát nejrůznější pohybové hry, posunou se v ději celotáborové hry a pokud nám bude počasí přát, opět vyzkouší své pozorovací schopnosti v praktické astronomii. Krom toho si užijí pořádnou dávku zábavy 😉 O tom všem ale opět až zase zítra.

Dnešní jídelníček

  • svačina: chléb, máslo, strouhaný tvrdý sýr
  • večeře: bramborový guláš

tabor@jiast.cz