PASO 2022: Sobota

PASO 2022: Sobota

První noc na hvězdárně jsme zvládli výborně a po probuzení už na nás čekala ovesná kaše a teplý čaj. Během snídaně jsme se dozvěděli pár zajímavostí o Ždánické hvězdárně, pak jsme sbalili batůžky a vyrazili na výlet do lesa. Až na pár bahnitých cesty byla procházka moc hezká a všem nám aspoň vyhládlo na oběd. Kdo chtěl, mohl se po obědě zajít osprchovat na místní ZŠ, ostatní měli možnost chvilku vydechnout a pak jsme začali sestavovat nový dalekohled, který nám letos nestihl dorazit do tábora. Dle předpovědi ho možná i vyzkoušíme. V průběhu odpoledne jsme si pak ještě zahráli AZ kvíz, zhlédli pořad v planetáriu a poslechli jsme si přednášku od Scottyho, který se k nám na dálku připojil ze Skotska. Scotty nám na dálku radil, jak zpracovat materiál, co jsme včera nafotili. Výsledky jsou k vidění níže. Opět můžeme tuto akci prohlásit za mezinárodní 🙂
K večeři jsme měli špagety a abychom si ještě více navodili táborovou atmosféru bude následovat afterparty. V mezičase bude pro dobrovolníky venku probíhat pozorování.
Na táboře nám vždy připadá, že jsme včera přijeli a zítra odjíždíme, tady to tak opravdu bylo a zítra už po sobě jen hvězdárnu uklidíme, možná zajdeme na procházku nebo oběd a rozloučíme se. Doufáme, že se Podzimní Astronomické SOustředění stane novou táborovou tradicí.

Děkujeme všem organizátorům za pomoc, všem táborníkům i netáborníkům, že dorazili a děkujeme Ždánické hvězdárně a planetáriu Oldřicha Kotíka za poskytnutí skvělého zázemí.