Nekonečný vesmír… Taková je cesta účastníků Astronomického tábora

Nekonečný vesmír… Taková je cesta účastníků Astronomického tábora 2016, jenž se budou znovu a znovu (tedy až do 1. srpna 2016… 😉 vydávat za poznáním tajemných nových světů, hledat nové formy poznatků o vesmíru a nové astronomické zkušenosti… Odvážně se pustí tam, kam se dosud (skoro) nikdo nevydal…

Palubní deník hvězdné základny Hájenka Černé lesy, hvězdné datum -306449.567395264:

Začíná nová mise. Náš autobusoraketoplán právě nyní odstartoval z kosmodromu u jihlavského fotbalového stadionu. Na jeho palubě je část kadetů, kteří záhy vytvoří základní posádku naší základny. Zbylí kadeti se budou na základně u velitele kapitána Beziho hlásit v průběhu odpoledne poté, co je automobiloraketoplány dovezou jejich rodiče.

 

 

Po nalodění a ubytování v chatkových kajutách dostanou kadeti první svačinu (těšit se mohou na chléb s máslem a strouhaným sýrem) a poté se seznámí s Řádem hvězdné základny Hájenka Černé lesy. Následovat bude vzájemné seznámení všech členů nové posádky. Podvečer by se kadeti měli seznámit se všemi pozorovacími technologiemi základny Černé lesy. Pokud bude počasí po večeři (bramborový guláš) přát, první večer by kadeti měli strávit úvodním zaškolením pod skutečnou oblohou.

Po celou dobu kadeti musí držet pohotovost. Velitelství Hvězdné flotily totiž kdykoliv může vyhlásit pohotovost a kadeti musejí být připraveni na nasazení do ostré akce.

Očekávejte další hlášení…

tabor@jiast.cz