Mamutí den (22. 7. 2017)

Mamutí den (22. 7. 2017)

A máme tu den druhý. Hned ráno u snídaně děti překvapily ranní rozcvičky, ale astronomové raději sedí u dalekohledu a koukají do něj, neradi se hýbou. Takže si pro ně vedoucí připravili logické rozcvičky na hlavu, se kterými se děti popraly velmi dobře. Po snídani, když už byly mozky nastartované, se konaly přednášky všeho druhu (astronomického druhu). No a následně jsme si pro ně připravili první větší hru tohoto tábora, přenášení ohně. Vybrali jsme si na to ideální den, poněvadž bylo zrovinka pekelné vedro, takže ideální spojení. Skupinky se svými vedoucími si udělaly procházku od tábořiště až na kraj Brtnice a zpět. A některým týmům se podařilo dojít tam i zpět, aniž by jim oheň zhasnul. A protože byl takový hic, tak jsme se šli po obědě vykoupat do bazénu, voda měla ideální teplotu na koupání, nádherné osvěžení.

Po obědě jsme šli do lesa, kde jsme si zahráli KYJket, obdoba kroketu, ale speciálnější verze s fotbalovými míči. Pár týmům se míč velmi často kutálel tam, kam neměl, ale nakonec se s touto hrou poprali všichni a ji úspěšně dokončili.

Po svačině jsme v jedné hře nakrmili mamuta, který nevyhladověl a vyhráli všichni. Párkrát už měl na mále, ale nakonec se k němu jídlo vždy dostalo včas. Večer nám zbylo trochu času, tak jsme si šli zahrát nějaké hry na louku, kterou letos máme krásně posečenou. Na pozorování to dnes moc nevypadá, zatím je zataženo, ale kdo ví, možná se na nás hvězdičky ještě usmějí.