Konec dobrý, všechno dobré (31. 7. 2016)

Konec dobrý, všechno dobré (31. 7. 2016)

Deník hvězdné základny Hájenka Černé lesy, hvězdné datum -306418.26047358837:

Flotila všech našich lodí se v delta-kvadrantu dostala na orbitu planety, kterou obsadili Borgové. Zprávy od kapitána Spocka totiž naznačily, že právě zde držen v zajetí. Po přistání na planetě naše výsadky napadla skupina Borgů vedená asimilovaným doktorem Kellerem. Po dlouhém boji se povedlo Borgy přemoci a nakonec v poslední chvíli osvobodit i zajatého Spocka.

Aby však pátrání neskončilo klasickým happyendem, doktoru Kellerovi se povedlo v nestřežené chvíli utéci. Snad proto, aby se opět mohl v jiné roli do Černých lesů vrátit opět příští rok … 🙂

Mise našich posádek je tedy u konce. Děkujeme všem, kteří se na splnění úkolu aktivně podíleli a gratulujeme těm nejšikovnějším.

Toto bylo poslední hlášení ze záchranné mise. Všem posádkám: Hvězdná flotila – konec.

Dnešní táborový den byl svým způsobem zachmuřený, a to nejen kvůli deštivému počasí. Na všechny táborníky a vedoucí začal doléhat zítřejší konec našeho letošního tábora.

Během dopoledne všechny děti dokončily své projekty v rámci odborných skupin a začaly se chystat na večerní kongres. Po obědě začalo pršet, takže děti dostaly poslední příležitost zahrát si libovolné hry nebo si jen popovídat v rámci osobního volna. Po svačině začal kongres, kde všechny odborné skupiny prezentovaly své výsledky. Je třeba uznat, že mnohé projekty se letos opravdu velice vydařily. Během času se i na našem webu například objeví fantastické snímky, které v průběhu tábora pořídila naše skupina pro astrofotografii. Kongresem skončila i „odborná“ část celého tábora. Následovala už jen malá diskotéka s mírně posunutou večerkou, která ukončí tábor jako takový. Zítra ráno se už jen sbalíme, uklidíme tábořiště a zamíříme do svých domovů.

Z hlediska naší zdravotnice Diany byl letošní tábor jedním z vůbec nejpohodovějších. Krom několika odřenin a pár modřin v posledních dvou dnech ošetřila pouze dvě maličko nešťastná našlápnutí (v obou případech to pacienti během krátké doby rozběhaly).

Dnešní jídelníček:

  • snídaně: drobenkový koláč, kakao, čaj
  • svačina: ovoce
  • oběd: čočková polévka, vepřové maso, houskový knedlík, zelí
  • svačina: chléb, máslo, marmeláda
  • večeře: hot dog, hořčice, kečup