Dopravní situace na Vysočině

Dopravní situace na Vysočině

To by snad ani nebylo to pravé léto, kdybychom nemuseli věnovat pozornost dopravním komplikacím vzniklým díky nejrůznějším silničním uzavírkám.

Jihlava – Brtnice

Silnice č. II/405 z Jihlavy do Brtnice je na výjezdu z Jihlavy (ulice Brtnická) až do konce října 2017 z důvodu rekonstrukce mostu zcela uzavřena.

Objížďka přes Stonařov (26 km, 32 min)

Z Jihlavy jeďte po ulici Znojemská (směr Znojmo). Za výjezdem z Jihlavy odbočte vlevo na obce Rančířov – Čížov – Vílanec – Suchá – Prostředkovice – Stonařov (na křižovatce vlevo, směr Třebíč) – Jestřebí – Brtnice.

Do Brtnice přijedete na náměstí Svobody.  Po přejetí mostu odbočte vlevo (směr Jihlava) a těsně před dalším mostem odbočte vpravo (do ulice Pod Kaplou – směr obec Bransouze). Dále podle návodu „Doporučená cesta z Brtnice na hájenku„, viz stránka Jak se k nám dostat.

Objížďka přes Luka nad Jihlavou (26 km, 32 min)

Z Jihlavy jeďte po ulici Brněnská a pokračujte po silnici č. II/602, směr Velké Meziříčí. Po průjezdu obcí Velký Beranov odbočte vpravo na obec Luka nad Jihlavou. Po příjezdu do Luk nad Jihlavou (po ulici Osvobození) přijíždíte na náměstí 9. května. Pokračujte po hlavní silnici (mírně vpravo přes most) směrem pod železniční viadukt. Po podjetí viaduktu pokračujte doprava po hlavní silnici směrem na Brtnici. Pokračujete přes obce Svatosslav – Komárovice – Brtnice. Do Brtnice přijíždíte od Jihlavy. Po přejetí mostu odbočte vlevo (do ulice Pod Kaplou – směr obec Bransouze). Dále podle návodu „Doporučená cesta z Brtnice na hájenku„, viz stránka Jak se k nám dostat.

POZOR! Zkratky nedoporučujeme!

Zkratka Jihlava (ulice Kosovská – směr Kosov) – spojovačka kolem  rozvodné stanice s napojením na ulici Brtnická (pod kopcem Kolíbl) je průjezdná pouze pro autobusy. Pro osobní automobily je průjezd zakázán.

Průjezd zkratkou Jihlava – Rančířov – cesta kolem kamenolomu s napojením na silnici č. 405 na Brtnici je nově zakázán.

Pozor, dopravní policie je na obou uzavřených „zkratkách“ tradičně bdělá!

Třebíč – Brtnice

Silnice č. II/405 z Třebíče do Brtnice je na vjezdu do Brtnice (ulice 5. května) až do 11. listopadu 2017 z důvodu rekonstrukce silnice zcela uzavřena.

Objížďka přes Kněžice

Po výjezdu z obce Zašovice (před Novou Brtnicí) odbočte vlevo, směr na obec Kněžice. V Kněžicích odbočte vpravo směr na Brtnici. Do Brtnice přijedete na náměstí Svobody. Po přejetí mostu odbočte vlevo (směr Jihlava) a těsně před dalším mostem odbočte vpravo (do ulice Pod Kaplou – směr obec Bransouze). Dále podle návodu „Doporučená cesta z Brtnice na hájenku„, viz stránka Jak se k nám dostat.

Jiné objížďky nedoporučujeme. Nevyplatí se.