Deset problémů „zítřka“ (29. 7. 2016)

Deset problémů „zítřka“ (29. 7. 2016)

Deník hvězdné základny Hájenka Černé lesy, hvězdné datum -306423.7249544626:

Obdrželi jsme další zprávu z palubního deníku kapitána Spocka, který byl v delta-kvadrantu donucen přistát na jedné z planet třídy Y, aby zde načerpal dilithium pro pohon své odi. Ačkoliv se kapitán Spock domníval, že planeta je zcela neobydlena, ukázalo se, že na povrchu žije prazvláštní entita, která je schopna věrohodně napodobit své oběti. Tato entita na sebe vzala podobu samotného kapitána Spocka a pokusila se převzít jeho loď. Podle Spockova deníku byla jeho posádka donucena doslova bojovat sama se sebou. Záhadnou planetu Spock nazval planetou Démon.

Posádky našich záchranných lodí dnes tedy zamířily k podivuhodné planetě v delta-kvadrantu. Na planetě Démon musely zvládnout náročný úkol a v temné noci najít správnou cestu, přičemž musely čelit nejrůznějším mámením a nástrahám. Pro nalezení další stopy kapitána Spocka musely všechny posádky  zvládnout deset úkolů náročných na fyzičku i na logiku.

Očekávejte další zprávy…

Dnešní zpráva o dění na táboře netradičně začíná už včera večer. Vedoucí pro děti naplánovali noční „bojovku“. Skupiny dětí se ocitly na neznámém místě a pod dohledem jinak (víceméně) mlčícího vedoucího musely najít cestu zpět na hájenku. Náročnost úkolu byla pochopitelně odvozena od věku dětí. Celá noční hra byla důkladně připravena a zajištěna a všechny děti se na základnu vrátily bez sebemenší újmy na zdraví. … jen vybaveni zážitky z nového dobrodružství 🙂

Z důvodu konání noční hry byl dnešní budíček posunutý, takže kdo chtěl, mohl mírný spánkový deficit dle libosti dospat. Během dopoledne jsme děti astronomií netrápili. Kdo měl zájem, mohl navštívit dobrovolné tzv. off topic přednášky, při kterých vedoucí i děti případným zájemcům přednášejí / vyprávějí o tématech, kterým mimo jiné rozumějí. Dnešní témata byla: 1) windsurfing, 2) technologie 3D tiskáren, 3) Agropelety :-), 4) Dinosauři.

Odpoledne děti v rámci celotáborové hry hrály hru Okteto (volná variace na kvarteto, ovšem po „osmi“). Před večeří pak došlo na hru Deset problémů, při které děti musí vyřešit deset úkolů, které jsou na první pohled proti fyzice 🙂 (např. jak hodit vajíčko do vzdálenosti čtyři metrů a nerozbít jej atd.).

Po večeři mimořádně pokračujeme ve volnějším programu. Ve volnějším tempu jsme pracovali na tématech odporných skupin a následně děti měly volný program.

Zřejmě nejdůležitější je, že naše zdravotnice zatím řešila jen několik modřin, odřenin a vytáhla pár klíšťat. Žádné závažnější zdravotní problémy u dětí nenastaly.

Dnešní jídelníček:

  • snídaně: chléb, máslo, strouhaný sýr, čaj
  • svačina: ovoce
  • oběd: zeleninová polévka, vepřové na paprice, těstoviny
  • svačina: rohlík, máslo, rajče
  • večeře: těstovinový salát, rohlík

Hledá se majitel kotěte

Na samý závěr výzva pro neznámého (nejspíš brtnického) majitele kotěte. Když jedna z našich skupin v rámci noční hry procházela přes Brtnici, přidalo se k nim malé kotě, které s nimi došlo až na hájenku. Naše zdravotnice se dnes ráno v Brtnici snažila dohledat majitele, ovšem bez úspěchu. Kotě je stále k vyzvednutí na naší základně. Nechť se majitel přihlásí…