Den třetí – trošku deštivý

Den třetí – trošku deštivý

Do slunného rána se vstávalo dobře. Trošku se na nás již podepisuje náročný táborový režim, už nevstáváme před budíčkem, jako tomu bylo první den. Abychom se pořádně probudili, vyrážíme shánět suroviny do lesa. Odměnou nám je ještě teplá buchta a kakao od našich skvělých kuchařek.
Po přednáškách se vydáváme do lesa bojovat o barevné kolíky. Stále je slunečno a část odpoledního klidu trávíme v bazénu.
Odpoledne opět vyrážíme do lesa a hrajeme hru zvanou Těžaři, kde je cílem získat v omezeném čase různé kombinace surovin, suroviny nám vydávají vedoucí, ale mají jich vždy velmi omezené množství. Další odpolední program nám ale překazila vydatnější přeháňka, přesunuli jsme se do stodoly a zahráli si klasickou dešťovou hru – Městečko Palermo.

Zbývající čas do večeře jsme si krátili vybíjenou. Mezitím nám naši vedoucí nainstalovali venkovní sprchu, kde se po náročné hře můžeme zchladit. Odborné skupiny jsme během dne nezvládli, což nás ale neodradí a vrháme se do nich hned po večeři. A kdo by si myslel, že tím den astronoma končí, byl by na velikém omylu. Po odborných skupinách se utíkáme lehce přiobléct a vyrážíme pozorovat na louku. Snad bude obloha jasná.