Den sádry (23. 7. 2017)

Den sádry (23. 7. 2017)

Den třetí, den sádry. Nebojte se, není sádra jako sádra, určitě už vás zajímá zdraví vašich dětí, všichni jsou v pořádku a užívají si tábor. Letní dovádění na táboře se samozřejmě neobejde bez drobných odřenin, ale bez nich by to byla nuda.

Po snídaní a ranní přednášce si děti šly vyrobit svůj sádrový meč. Prvně si do země musely klacíkem vyrýt tvar meče do kterého poté nalily sádru. Někteří byli hotoví hned a jiní si dali záležet a pečlivě si tvarovali svůj obrys meče do hlíny. Bohužel se pár dětí muselo při rozdělané práci přesunout jinam, protože při kopání narazily na kořeny, které by tvrdnutí sádry pokazily. Zalévání obrysu sádrou nebyla jednoduchá práce. Venku bylo zase horké počasí a sádra rychle zasychala, takže fáze zalévání musela být velmi rychlá.

Odpoledne jsme hráli okteto. Každý tým dostal osm různých symbolů, které si mezi sebou museli vyměňovat, aby získali osm kartiček se stejným symbolem. Byla to hra plná smlouvání, protože každý chtěl právě, ten, jeden symbol a nikdo svoji kartičku nechtěl vyměnit za takovou, kterou nechtěl. Po oktetu šly děti vykopat svůj meč. Bohužel se ne všem podařilo získat meč v jednom kuse, ale i tak byli všichni nadšení z toho, že dělali sádrový odlitek v hlíně.

Sádrovým odlitkem den plný her neskončil, večer jsme hráli řežbu. To je taková hra s izolací na trubku, kterou si každý vezme a používá ji jako meč. Zvolili jsme jednoduchá pravidla, všichni proti všem. Asi si umíte představit, po kom se děti po pár minutách rozběhly, když hráli i vedoucí.

Večer nám počasí moc nepřeje a obloha je viditelná jen částečně, takže dnes mají děti na výběr. Mohou jít na louku pozorovat a doufat tak, že se obloha roztáhne, nebo si mohou jít sednou k táboráku a zazpívat si společně písničky u kytary.