Den první: Tranzit z civilizace

Den první: Tranzit z civilizace

Po dlouhých měsících čekání jsme se opět sešli na táborové základně v Borovanech a zahájili (již po dvacáté!) nejlepší ročník, co kdy byl. Ubytovat jsme se letos museli v opravdu velkém horku a ve stanech jsme se příliš nezabydlovali. Když jsme se všichni sešli, tábor tradičně začal prohlídkou tábořiště, pročtením táborových pravidel a vzájemně jsme se představili my, účastníci i vedoucí.

Abychom si jména a koníčky z vzájemného představení lépe zapamatovali, následovaly seznamovací hry. Po hrách jsme snědli první táborovou svačinku, rozdělili se do odborných skupin. V odborných skupinách budeme pracovat celý tábor a jejich zaměření je opravdu pestré. Pro začátečníky je tu pět skupin takzvaných „astrokroužků“ ve kterých se každý dozví základy z astronomie a bude si moct vyzkoušet ode všecho trochu. Pro staré mazáky máme dalších několik více specializovaných skupin, například: digifoto, proměnné hvězdy, astrofoto, radioastronomie a další…

Následovalo rozdělení do týmů, ve kterých budeme hrát hry a společně se snažit zvítězit v celotáborové hře. Ta je letos trochu speciální neb se jedná o jubilejní ročník a historií Astronomického tábora nás budou za volantem tranzitu provázet šílený matfyzák Moravák a ustrašený, Michalea Jacksona milující Adík. Do zápletky nás uvedla první scénka, kterou vedoucí zahráli po večeři. K večeři byla mimochodem výborná čočka s chlebem.

Bohužel, dnes v noci má přijít bouřka, pozorovat tedy nejspíš nebudeme, maximálně nachystáme a ustavíme dalekohledy, pak je před bouřkou důkladně zabezpečíme a půjdeme se pořádně vyspat na první plnohodnotný táborový den.