Den první

Den první

I přes všechny nástrahy, které nám letošní rok připravil jsme se opět sešli na hájence v Černých lesích, tedy spíš mýtinách. Bohužel kůrovcová kalamita dorazila i sem, na hájenku. Nějaké lesy nám na hraní ještě zbyly. Uvidíme co příští rok.

Po příjezdu jsme se ubytovali v chatkách a navzájem se začali seznamovat. Následně se nám představili všichni vedoucí, v rychlosti jsme probrali táborový řád a prošli si tábořiště. Jako každý rok nás čeká celotáborová hra, jejíž příběh je letos zasazen do 18. století, tedy století páry. O úvod do celotáborové hry se postarali vedoucí, kteří nám sehráli scénku. Budeme v osmičlených týmech kolonizovat měsíc a bojovat s měkůrovcem. Držte nám palce!

Nechyběly ani tradiční seznamovací hry a představení všech dalekohledů. Hned jsme si vyzkoušeli první kolo celotáborové hry. Každý člen týmu umístil svoji postavičku na mapu odvrácené strany Měsíce, kde může těžit železo nebo dřevo. Zítra už začneme vyrábět parní stroje. V průběhu odpoledne se nad nad hájenkou přehnala pořádná bouřka, pozorovat tedy dnes nepůjdeme. Snad to vyjde zítra!