Den druhý: Mayův kalendář

Den druhý: Mayův kalendář

První táborové ráno bylo jemně deštivé, ale po včerejším horku to byla vítaná změna. K snídani jsme měli chleba s rybičkovou pomazánkou a posilněni jsme se vydali na první přednášky. Přednášky jsou klasicky rozděleny do tří skupin podle obtížnosti a každý si jistě vybere, co mu sedne nejvíce.

Po přednáškách následovala dopolední hra – přenos ohně. S omezeným množstvím zdrojů jsme museli udržet hoříci oheň a donést ho po předem vybrané trase. Zabralo nám to celý zbytek dopoledne a už nám celkem vyhládlo na oběd. K obědu byla zelňačka a uzené maso se šťouchanými bramborami a okurkovým salátem. Jen co nám vytrávilo, vrhli jsme se do odborných skupin, kde jsme buď probírali různá témata a nebo se připravovali na večerní pozorování.

Odpolední program se dělí na dvě části a uprostřed je svačinka. Hráli jsme Pašeráky a Plíživou. Včera nám Moravák s Adíkem odhalili zápletku, budeme letos hodně cestovat časem. Ještě aby ne, když musíme procestovat všechna možná témata, která se na Astronomickém táboře za dvacet let vystřídala. Momentálně se nacházíme v roce 1881 v Severní Americe. Dnes se tedy scénka nesla v indiánském duchu a po Michaelu Jacksonovi nebylo ani stopy, Adík není vůbec rád.

Počasí vypadá trochu lépe než včera, zkusíme aspoň na chvíli vyrazit na pozorování, na louce stojí spousty dalekohledů a každá chvilka pod jasnou noční oblohou se počítá 🙂