Den druhý

Den druhý

Poprvé jsme se probudili na hájence, letos nemusíme hned po probuzení běhat do lesa a sbírat barevné kameny, jako tomu bylo minulý rok. Můžeme se v klidu věnovat ranní hygieně a především snídani.

Po snídani následovaly přednášky, rozdělené do tří skupin. Ti nejmladší z nás si mohli poslechnout zajímavosti o sluneční soustavě a ti pokročilí třeba a newtonovské mechanice. Dále byla na dopoledním programu oblíbená hra s názvem Generálové. Každý z nás má svou postavu a čtyři životy. Cílem je nenechat si žádný život sebrat a zabít generála nepřátelského týmu. Před obědem jsme šli na první přednášky v rámci odborných skupin, do kterých jsme se včera rozdělili. V odborných skupinách se budeme podrobně věnovat nějakému tématu a naše výsledky odprezentujeme ostatním na konci tábora.

Po obědě nesmí chybět hodinka odpoledního klidu následovaná dalšími dvěma hrami. V průběhu dne také rozmisťujeme naše jednotky na odvrácené straně Měsíce, těžíme dřevo a vyrábíme parní stroje. Mapu našich jednotek si můžete prohlédnout níže. U večeře jsme si vyzkoušeli stolování s pomocí hůlek, někdo nám schoval příbory.

Ačkoliv nám ještě hrozí bouřka, věříme, že se vyjasní a my konečně uvidíme kometu Neowise, neradi bychom na ni čekali dalších 6 tisíc let.