Den čtvrtý – vzhůru do oblak

Den čtvrtý – vzhůru do oblak

Dnes nás trošku netradičně nebudili vedoucí, ale tým, který to dostal za úkol. Překvapivě nezaspali a rozcvičku také zvládli celkem slušně. Jen co jsme doběhli kolečko kolem hájenky, hned jsme zase vybíhali do lesa hledat suroviny. Snídaně byla tedy opravdu zasloužená. Po snídani jsme si opět poslechli zajímavé přednášky a následovaly hry v lese.

Během oběda přijelo hasičské auto, překvapivě ale nikde nic nehořelo. Mysleli jsme si, že je to klasická návštěva hasičů, co nám ukažou svou techniku a nechají nás se vykoupat v obrovské hromadě pěny. Ani to ale nebyla pravda. Z hasičského auta vystoupil celý modelářský klub, co pro nás měl připravený odpolední program. Z balzy jsme si každý mohli složit jednoduché letadélko a zkusit si ho házet. Následovala přehlídka všech možných RC modelů z nichž jasným vrcholem byli tzv. FPV drony. Pilot takového dronu si nasadí brýle pro virtuální realitu a do těch je mu v reálném čase přenášen obraz z kamery umístěné na dronu, který dosahuje klidně i stakilometrové rychlosti.

Letecký program nám zabral celé odpoledne, naše skvělé kuchařky mezitím nezahálely a ke svačině jsme měli chleba obalovaný ve vajíčku a k večeři skvělou krupičnou kaši. Hlavním programem večera dnes není pozorování, ale tak jako na každém táboře se scházíme u ohniště a za tónů kytary opékáme špekáčky. I astronom si občas musí trošku odpočinout, zvlášť po tak náročném dni.