Den 8: Cestou necestou

Den 8: Cestou necestou

Zatímco my jsme v klidu spali, paní kuchařky si na dnešek daly noční směnu, aby nám k snídani upekly mazanec. A rozhodně stál za to. Na dopoledních přednáškách se začátečníci mohli dozvědět o vývoji hvězd, pokročilejší o meziplanetární hmotě a ti nejostřílenější astronomové si mohli poslechnout něco o gravitačních vlnách.

Před obědem jsme si ještě stihli zahrát lesní fotbal a pak následovala siesta. Hned po poledním klidu jsme si všichni sbalili batohy, načepovali pití a začali luštit šifry, co jsme obrdželi. Vyluštěním šifer jsme totiž získávali body na mapě, které jsme následně museli projít. V cílovém bodě, kam někteří dorazili po hodině a jiní klidně po více než třech hodinách, nás čekala svačinka. Zábava nekončila, ještě bylo potřeba se dostat zpátky, což některým opět zabralo chvilku a jiní se sotva stihli vrátit do desíti.

Vzhledem k neočekávaně dlouhé cestě tam a zase zpátky jsme dnes nezvládli vyřešit další otázku a pozorování i přes velmi dobré podmínky necháme jen dobrovolné. Kdo nebude chtít, dá si k večeři zapečené brambory a půjde se pořádně vyspat.