Den 5: Labyrint

Den 5: Labyrint

Budíček, snídaně, běh pro kameny s adresami a přednášky. Dopoledne bylo vše, jak má být. Ještě jsme si na louce stihli pořádně zahrát baseball. K obědu nás čekala kýta na smetaně s knedlíky a po krátkém odpoledním odpočinku jsme se rozprchli do našich odborných skupin, kde vyrábíme dalekohledy, měříme světelné znečištění, pozorujeme proměnné hvězdy a mnoho dalších zajímavých aktivit.
První den dostal každý člen týmu přidělenou roli, například biolog, lingvista, technik atd. Podle této role mohou jednotliví zástupci týmu každý den soutěžit v různých úkolech a získat bonusové body do celotáborové hry. Aktivita obvykle zabere jen pár minut, stihli jsme ji před svačinou.
Po svačině jsme sledovali živý komentovaný start rakety Proton-M s ruským laboratorním modulem Nauka, komentovali naši vedoucí, co se kosmonautice věnují.
Před večeří následovala hra Labyrint, po lese byly rozvěšeny desítky papírů s otázkami a jedině správná odpověď nás poslala k otázce, co nás o něco přiblížila k cíli.
Po večeři nevypadalo počasí nijak zázračně, už jsme začínali hrát Městečko Palermo a podobné klidné večerní hry, ale najednou se mraky protrhaly, tak vyrážíme na louku pozorovat.