Den 13: Vendetta

Den 13: Vendetta

Včerejší noční hra dopadla dobře, všichni našli své kapitány a dorazili zpátky do tábořiště. Poslední tým se vrátil ještě před třetí hodinou ranní, což je lepší čas než v minulých letech 😊. Budíček dnes prakticky nebyl a dopoledne bylo úplně volné. Kdo vstal, dal si snídani, kdo vstal později, dal si rovnou oběd. Uprostřed tábořiště se nám hromadí dalekohledy a jiné astronomické vybavení a pomalu nám dochází, že to je opravdu poslední den. Zítra už se jen sbalíme, uklidíme tábořiště a rozjedeme se do svých domovů. Jak je to možné? Všichni máme pocit, že jsme včera přijeli.

Po výborných řízcích k obědu a odpoledním klidu, jsme vyrazili na poslední hru, která nám letos zbývala – Vendetta. Na louce na nás čekalo pět hřišť, na kterých jsme se postupně prostřídali, tak aby hrál každý tým pokud možno s každým. Vendetta je vlastně taková variace fotbalu, ale místo míče máme frisbee. Na závěr nesmělo chybět utkání všech účastníků proti vedoucím.

Po svačině už nám zbývalo jen vyhlásit celotáborovou hru, dát si hamburgery k večeři a čeká nás závěrečná afterparty. Vyhlášení bylo jako vždy velmi dojemné. Promlouvali k nám kapitání týmu i všichni oddíloví vedoucí. Pár slz ukáplo již dnes a zítra to bude ještě horší. Sice jsme včera pochodovali dlouho do noci, ale dospali jsme to během dopoledne a pořádně si poslední večer užijeme!

Všem čtenářům děkujeme za přízeň a naposledy se zde na blogu můžeme shledat zítra u závěrečných titulků.