Den 1: Nejlepší tábor, co kdy byl

Den 1: Nejlepší tábor, co kdy byl

A je to tady! Opět jsme se po roce sešli, abychom zahájili nejlepší tábor, jaký kdy byl! Ze všech koutů Česka, z Chorvatska i ze Skotska jsme se sjeli do borovanského lesa, abychom společně strávili dva týdny, na které jsme se celý rok těšili.

Někoho dovezli rodiče až do tábora, jiní vyrazili společně vlakem z Jihlavy. Náročný příjezd a vybalování jsme zvládli výborně a program tradičně zahájilo seznámení s vedoucími, táborovým řádem a celým tábořištěm.
Letošní celotáborová hra je zaměřena na antické Řecko. Shlédli jsme úvodní video a živou scénku, kterou nám zahráli naši vedoucí. Rozdělili jsme se do deseti týmů, každý tým má svého vedoucího – filozofa, kterého jsme si naslepo vybrali na základě citátu. Následovalo vysvětlení pravidel celotáborovky, jako vždy jsme to nikdo nepochopili, ale za běhu se vše vyjasní :-).

Po svačině jsme si zahráli klasické seznamovací hry, abychom si navzájem trochu zapamatovali jména. Je nás tu přeci jen hodně. K večeři jsme měli čočku s chlebem a klobásou. Obloha je jasná, rozdělujeme se do odborných skupin, oblékáme tepláky a vyrážíme na první astronomické pozorování. Na louce nás čeká 14 dalekohledů, spousta foťáků a další astronomické techniky. Se vším se musíme postupně seznámit.