Den druhý – zapálení astronomové

Den druhý – zapálení astronomové

První táborové ráno začalo jako vždy budíčkem přesně v devět hodin. Další novinkou letošního ročníku jsou ranní běhy. Cílem ranních běhů je ve velice krátkém čase přinést dostatečné množství surovin – barevných kamenů z lesa.

Po snídani následovaly první přednášky. Na své si přišli pokročilí i začátečníci. Táborový program už je v plném proudu, před obědem jsme se vydali hrát do lesa jednu z tradičních her. V poledním klidu nám počasí přálo a mohli jsme se vykoupat v bazénu. Další hra se jmenovala Přenos ohně. Jak název napovídá, dostali jsme omezené množství svíček, sirek a podpalovače a cílem bylo udržet s jejich pomocí oheň a donést ho co možná nejdál. Někteří z nás smutně končili pár desítek metrů za tábořištěm, ale jiným byla i celá připravená trasa krátká.

Vedoucí nám svojí vtipnou scénkou odkryli další část příběhu naší celotáborové hry. Následovala ještě jedna hra v lese a poté odborné skupiny, do kterých jsme se rozdělili.
Na večeři se nám ztratily všechny příbory, naštěstí náš hlavní vedoucí přivezl z Hong Kongu spoustu hůlek a naučil nás s nimi. Špagety se válely všude, ale o zábavu bylo postaráno. Po večeři jsme se opět vydali hrát hry na louku a dnes to vypadá, že se na nás i usměje počasí a budeme chvilku pozorovat.

Čeká nás další noc v Černých lesích, uvidíme, co si na nás další den vedoucí připraví.